Oświadczenie

15 listopada 2023 0 Comments

Szanowni Państwo,

W związku z wypowiedzią  jednego z polityków, w której użyto nazwy naszego szpitala,
a której treść zawiera informacje dotyczące indywidualnych preferencji wyborczych głosujących w Komisji Obwodowej na terenie Szpitala, Dyrekcja MSCZ wyjaśnia, iż obok aktywności ukierunkowanej na ochronę zdrowia, realizuje także innego rodzaju działania wynikające z regulacji ustawowych. Nasz szpital, ma obowiązek umożliwienia pacjentom udziału w procesie wyborczym. Obowiązek ten realizujemy zgodnie z literą prawa. 

Stoimy na stanowisku, iż preferencje wyborcze naszych pacjentów stanowią ich wyłączne prawo, w które nie powinniśmy ingerować, stąd pragniemy wskazać na niestosowność tego rodzaju komunikatów.

Mazowieckiego Specjalistyczne Centrum Zdrowia w Pruszkowie od ponad 130 lat zajmuje się osobami w największych kryzysach psychicznych, osobami cierpiącymi, osobami które bez pomocy nie miałyby często szans na godne życie.  

Przyjmujemy przeprosiny złożone przez autora wypowiedzi, niemniej jednak podkreślamy, że posługiwanie się wizerunkiem Szpitala psychiatrycznego w kontekście ujętym w przedmiotowej wypowiedzi nie powinno mieć miejsca.

Dyrekcja MSCZ w Pruszkowie.